ВМРО-ДПМНЕ: Истражувања во Хераклеја

Големи археолошки истражувачки зафати и конзерваторско – реставраторски работи во локалитетот Хераклеја Линкестис –  Битола (рок: 2010);

Образложение:

Кон крајот на февруари 2009 г. започнати се археолошките истражувања и конзерваторско реставраторските работи во локалитетот Хераклеја Линкестис – битолско. Нема информации за нивните крајни резултати, на пр. за публикувани научни трудови поврзани со ископувањата, начинот на кој е искажано ова ветување се однесува само на спроведувањето на дејствијата наведени во него.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција