ВМРО-ДПМНЕ: Нов археолошки музеј во Скопје

Изградба на нов Археолошки музеј во Скопје на кејот на р . Вардар . Во рамките на истиот објект ќе биде сместен Уставниот суд и Државниот архив на Македонија (рок 2012 година).


Образложение:

Во тек е изградбата на зградата во која ќе бидат сместени Уставниот суд, Државниот архив на Македонија и новиот Археолошки музеј.

Линк:

Во тек е изградбата на зградата во која ке бидат сместени Уставниот суд, Државниот архив на Македонија и новиот Археолошки музеј. http://www.vlada.mk/?q=node/2568

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција