Андреј Жерновски: Субвенции за купување нов велосипед

544346_560324117331196_501608774_n_941937 Рефундирање на 30% од цената за купен нов велосипед за граѓаните на општина Центар

 

 

 

 

Образложение:

 

На 29 мај 2014 година Советот на Општина Центар, на предлог на градоначалникот Андреј Жерновски, ја изгласа Одлуката за доделување субвенции при купување на нови велосипеди за жителите на Центар. Висината на субвенцијата изнесува 30% од цената на велосипедот, но не повеќе од 3000 денари. [Пристапено на: 22.03.2015]

 

Општина Центар од  од 2 јуни 2014 година почна  да дава субвенции од 30% од цената за купен нов велосипед. Правото на субвенција е еднократно.  [Пристапено на: 22.03.2015]

 

Според тоа, може да се констарира дека ветувањето „Субвенции за купување нов велосипед“ е исполнето.

 

 

Линкови:

 

Оценето од: Оливера Војновска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција