Browsing Tag

Ангела Меркел

Фотографија на Меркел од посетата на моделот „Ербас А350“, злоупотребена за „кемтрејлс“…

Фотографијата на германската канцеларка Ангела Меркел, прикажана во постот, е направена седум години пред почетокот на пандемијата со коронавирусот.  Снимката е од мај 2014 година на Меѓународната изложба за авијација во Берлин,  a…

Не постојат корона-концентрациони кампови во Германија

Објава на Фејсбук шири дезинформации дека во Германија има концентрациони логори. Всушност, се работи за државни капацитети во кои треба да бидат сместени оние граѓани кои повеќепати ја прекршиле мерката за домашна изолација, односно…