Browsing Tag

геј

Ватикан не одобри, туку даде благослов за истополови бракови

Ватикан не одобрил истополови бракови, ниту пак, одобрил римокатоличките свештеници да венчаваат хомосексуални парови, како што тврди оваа објава. Она што Ватикан го одобри е давање благослов на паровите „кои се во невообичаени ситуации,…

Не е точно дека српски политичари во „Службен весник“ биле прогласени за геј лица

Не е вистина дека во „Службениот весник“ на Република Србија се објавуваат листи на лица кои се геј, таква практика не постои. Ваквото тврдење во постот е чиста измислица. Од јавните личности споменати во постот само премиерката Ана Брнабиќ…