Browsing Tag

Гибралтар

На Гибралтар не се случил масакр од вакцините против ковид-19

Информациите објавени во постот што го рецензираме се неточни и креираат несигурност во јавност во период кога земјата се подготвува за широка вакцинација на населението против ковид-19. Посочените смрнти случаи немаат никаква врска со…