Browsing Tag

skcizm

Вакцината против „Ковид-19“ е безбедна, таканаречените „скандалозни“ несакани ефекти се нормални

На социјалните мрежи се шири една непотврдена „порака” во која се тврди дека група на ученици по примање на првата доза од вакцината против Ковид-19 имале необични несакани ефекти како крварење од очите, предвремен менструален циклус и така…