Browsing Tag

уапсен

Палевски не бил уапсен во Хрватска на 3 декември, ни на границата меѓу Турција и Сирија

Љупчо Палевски првоосомничен за две убиства на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, е уапсен во Турција на автопат. Не е точна информацијата дека на 3 декември бил уапсен во Хрватска, како и таа дека бил уапсен на граничен премин меѓу Турција и…

Палевски бил уапсен пред да лета за Москва, ама во 2019 година

Во овие објави кои се шират на Фејсбук во време кога Љупчо Палевски беше меѓународно баран како првоосомничен за грабнување и убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, се споделува стар текст од 2019 година во кој пишува дека Палевски бил…

Не е вистина дека Каракачанов е уапсен

Постот што го анализираме е класична дезинформација. Бугарските медиуми пред еден месец известуваа за  истрагата на набавките кои Каракачанов ги вршел додека бил министер за одбрана. Но, никаде не се спомнува апсење на Каракачанов, ниту…