Стевчо Јакимовски: Анализа на програмата 2009-2013

Градоначалникот Стевчо Јакимовски во својата предизборна програма за периодот 2009-2013 има наведено 155 проекти. Според анализата на Вистиномер, од овие проекти: 49,7% се исполнети, 18,1% се неисполнети, 15,5% се неконкретни, 12,9% се делумно исполнети и 3,9% се недоследни.

Стевчо Јакимовски
Локални избори 2013

КАНДИДАТ:
СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ

ПЕРИОД:
2009-2013

ОПШТИНА:
КАРПОШ

РЕЗУЛТАТИ:

Кликни на фотографијата за поголема верзија
Кликни на фотографијата за поголема верзија

ОБРАЗЛОЖЕНИЕ:

Градоначалникот Стевчо Јакимовски во својата предизборна програма за периодот 2009-2013 има наведено 155 проекти. Според анализата на Вистиномер, од овие проекти: 49,7% се исполнети, 18,1% се неисполнети, 15,5% се неконкретни, 12,9% се делумно исполнети и 3,9% се недоследни.

ПреземиПреземи ја целосната анализа на програмата 2009-2013

 

Оценето од: Ивана Петкуќеска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција