Browsing Tag

фудбалер

Не, Кристијан Ериксен не бил вакциниран против ковид

Откако фудбалерот  Кристијан Ериксен колабираше на теренот при крајот на првото полувреме на мечот против Финска, се проширија гласини дека ја примил вакцината на „Фајзер“ и дека поради тоа добил срцев удар. Веднаш после овие шпекулации кои…