Browsing Tag

ПЦЕР

Самка Ибраимоски не објавил никаков пост поврзан со Рашковски

Станува збор за лажна содржина напишана под преземена профилна фотографија од Фејсбук страницата на претседателот на ПЦЕР, Самка Ибраимоски. Тој објави дека постот за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски не е негов,…