Browsing Tag

син

Нема докази дека синот на Џо Бајден имал детско порно на својот лаптоп

Сторијата од постот е од 22 октомври 2020 година, од изданието на конзервативниот австралиски таблоид „Дејли Телеграф“. Таму се тврдело дека Хантер Бајден бил гонет бидејќи се имал фотографии од малолетнички на својот лаптоп. Како што…

Џорџ Сорос и Володимир Зеленски не се татко и син

Не е првпат на социјалните мрежи да се шират дезинформции за крвно сродство меѓу Зеленски и Сорос, но тие беа побиени од странските проверувачи на факти. Сервисите  на „Асошиејтед Прес“ и „Фактчек.орг“ веќе имаат разоткриено дека станува…

Прислушувани разговори – сет 25: Полициското куче не разликува партии

Разновидни криминали разоткрива овој сет разговори презентиран во Велес. Слушаме како ВМРО-ДПМНЕ и послушниците во обвинителствата и судството може да стават во притвор кого ќе посакаат, слушаме како новинарка којашто ја фали власта…