Browsing Tag

Словачка

ДЕБАТА: Агресијата на Русија врз Украина во моментов е најголемата безбедносна закана

Извор на фотографија: Укринформ „Целите на Русија се непроменети уште од минатата година кога ја почна инвазијата“, рече полскиот амбасадор Висоцки На Универзитетот „Американ Колеџ“ во Скопје денеска се одржа дебата со студентите на овој…

Не е вистина дека ЕУ го забранила увозот на украинска пченица во пет земји членки

Во постот што го рецензираме неточно се тврди дека ЕУ го забранила увозот на пченица од Украина во некои од земјите членки. Напротив ЕУ се спротивстави на едностраните одлуки на Полска, Унгарија, Словачка, Романија и Бугарија привремено да…

Словачки пратеници не истураат вода врз украинското знаме оти им „дошло преку глава рекламирањето на…

Со споделувањето на видео материјалот јавноста се доведува во заблуда дека настанот се случил неодамна, односно по инвазијата на Русија врз Украина и дека Словачка ѝ откажува поддршка на Украина. Видеото е снимено на 8 февруари годинава,…