ВМРО-ДПМНЕ: Институт за културолошки истражувања

Формирање Институт за културолошки истражувања, до 2009 година

Образложение:

Нема информации дека е формиран ваков институт. Во отчетот на ВМРО-ДПМНЕ е наведено дека овој проект не е спроведен.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција