Browsing Tag

Балтимор

Лага е дека САД финансираат украински нацисти

Тврдењата дека САД финансирале украински нацисти, а Путин исправал некакви неправди во Украина и почнал операција за денацификација, се неточни и имаат за цел само да ја оправдаат руската воена агресија. САД во никој случај не финансираат…

Не е вистина е дека мостот на Балтимор е срушен со динамит

Експерти за градежно инженерство и безбедност на мостови за странски проверувачи на факти велат дека на снимката нема експлозии и динамит, туку се гледаат светла кои трепкаат на мостот и во негова близина, како и искри од енергетските кабли…

Капетанот на контејнерскиот брод од Мериленд, не е Украинец

Компанијата „Синерџи“ за Асошиејтед прес истакна дека капетанот и целиот екипаж на контејнерскиот брод, којшто удри во мост во Мериленд по што тој се урна, биле од Индија. Украинецот кој се гледа на скриншот фотографијата објавата, бил…