Browsing Tag

lideri

Наспроти дезинформацијата дека се бездетни, повеќето европски лидери имаат деца

Невистинита објава на Фејсбук тврди дека лидерите на земјите членки на ЕУ немаат потомство. Наспроти тоа, проверката на Вистиномер покажа дека најголемиот дел на премиерите и претседателите на земјите членки на ЕУ имаат деца, вклучително и…

Со монтирани фотографии се обвинуваат светски лидери дека се сатанисти

Оригиналните фотографии се од настанот кој го приреди шпанскиот премиер Педро Санчез на 29 јуни, како дел од дводневниот самит на НАТО лидерите во главниот град на Шпанија. „Ројтерс“ во живо го емитуваше настанот и тој пренос може да го…