ВМРО-ДПМНЕ: Групирање на царинските инспекции и контроли

Царинската управа ќе изврши групирање на инспекциите кои се спроведуваат поединечно при извоз и увоз на стоки (даночни, фитосанитарни, гранична контрола, ветеринарни итн) со цел вршење на инспекциите во една постапка и на едно место, заради намалување на потребното време. Рок: декември 2008 година

Образложение:

Реализацијата на овој проект го препознала организацијата Охрид институт во својот извештај изработен во рамките на проектот Мониторинг на лидерство 2.

Линкови

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција