ВМРО-ДПМНЕ: Кампања за справување и борба против пороците

Ќе започнеме национална кампања преку емитување на видеоспотови и промотивни материјали за спортување и борба против пороците: алкохолот, дрогата и цигарите.

Образложение:

Спроведена е кампања „Избери живот, избери спорт“ од агенцијата за млади и спорт.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција