ВМРО-ДПМНЕ: Манастир Трескавец – Прилеп

Санациски и конзерваторско–реставраторски работи на црквата и на манастирските конаци  во манастирот Трескавец – Прилеп. Рок: 2010

Образложение:

Постои како проект, односно најавена е реконструкцијата и нејзиниот почеток, но нема информации дека е извршена.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција