ВМРО-ДПМНЕ: Миниасоцијалција

Во соработка со стопанските комори, започнавме активности за формирање миниасоцијации на мали претпријатија (Проект предвиден во програмата Преродба во 100 чекори). Целта на миниасоцијациите на истородни мали претпријатија е нивно регионално поврзување, навремена информираност и помош во заедничкиот настап на странски пазари, заеднички транспорт на стоки, организирано саемско претставување и слично. Рок: декември 2008.

Образложение:

Овој проект е поместен во една програма на владата за подолг период по 2009

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција