ВМРО-ДПМНЕ: Национална рамка за квалификации

Ќе ја усогласиме националната рамка за квалификации на Република Македонија со глобалната европска рамка;

Образложение:

Нациналната рамка за квалификации на Република Македонија е усогласена со глобалната европска рамка

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција