ВМРО-ДПМНЕ: Национална стратегија за води

Ќе ја донесеме Националната стратегија за води. Рок: 2009 година;

Образложение:

Во ноември 2008 година е донесена нацрт верзијата за Националната стратегија за инвестиции во животната средина, во која се опфаќаат водите.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција