ВМРО-ДПМНЕ: Намалување на неписменоста

Понатамошно намалување на неписменоста, во согласност со законот за образование на возрасните.

Образложение:

Законот за Образование на возрасни е донесен во јануари 2008 година, и истиот предвидува намалување на неписменоста на населението. Но нема достапна статистика за тоа колку во овие 3 години е намалена неписменоста.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција