ВМРО-ДПМНЕ: Нулта данок за реинвестирана добивка

Во полна функција ќе биде ослободувањето на реинвестираната добивка од оданочување, кое ќе продолжи и во следните четири години.

Образложение:

Нема промени на ослободувањето на реинвестираната добивка од оданочување.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција