ВМРО-ДПМНЕ: Парламент на Р. Македонија

Надградба на зградата на Македонскиот парламент со уште еден кат и куполи

Образложение

Надградбата на зградата на Македонскиот парламент е во тек, а се очекува да заврши најдоцна до 2012.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција