ВМРО-ДПМНЕ: Поевтини хомологација и регистрација

Новите моторни возила што поседуваат европски сертификат за хомологација нема да подлежат на проверка на сообразност, и за најмалку 30% ќе ги намалиме трошоците за типска хомологација.

Образложение:

Новиот ценовник со пониски цени за хомологација стапил на сила на 02.09.2009 година.

Линкови

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција