ВМРО-ДПМНЕ: Практиканство како поддршка за прво вработување

Во согласност со ветеното во програмата Преродба во 100 чекори, и во 2008 година ќе продолжиме со проектот Практиканство како поддршка за прво вработување на дополнителни 30 млади лица до 27 години, за што е предвиден месечен надоместок во висина од 4 .000 денари, за период од 3 месеци.

Образложение:

Министерството за труд и социјала извоило по 5000 денари за 300 практиканти во 2011.

Линкови:

МКФондови – Макфакс (08.03.2011). Субвенционирање на вработувањето и на практикантите. [Пристапено на: 22.05.2011]

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција