ВМРО-ДПМНЕ: Споменици во Општина Центар

Во општина Центар изградба на неколку споменици на личности од македонската историја на Скопскиот плоштад и пред Собранието на Р. Македонија, фонтана на плоштадот, фонтани во р. Вардар околу камениот мост, пешачки мост кон археолошкиот музеј, повеќето по иницијатива и со финасиска поддршка на Владата;

Образложение:

Во тек е остварувањето на проектот “Скопје 2014“ во кои се предвидени и веќе поставени споменици на личности од македонската историја на скопскиот плоштад и пред Собранието на РМ, додека изградбата на фонтаните и пешачкиот мост кон зградата на Уставниот суд се очекува да почне наскоро.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција