ВМРО-ДПМНЕ: Укинување на нотарски изјави

Во моментот голем проблем е обемната заверка на документи на нотар при отворање фирма . Затоа, ќе го измениме законот за трговски друштва, во насока на бришење на обврската за нотарска заверка на изјавите. Рок: декември 2008 година.

Образложение:

На сајтот на Централниот регистар се уште стои дека потребна е нотарска заверка, додека во Отчетот на ВМРО-ДПМНЕ се вели оти е предвидена можноста за укинување.

Линкови

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција