ВМРО-ДПМНЕ: Укинување на продонес за здравствено осигурување во првите 18 месеци за млади и други невработени

Ќе го укинеме придонесот за здравствено осигурување во првите 18 месеци од вработувањето на млади лица до 27 години, со услов да бидат вработени најмалку уште 2 години потоа. Истата поволност ќе важи и за вработување на лица што останале без работа врз основа на стечај. (рок 01.09.2008)

Образложение:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција