ВМРО-ДПМНЕ: Управа за води

Ќе формираме Управа за води при Министерството за животна средина и ќе ги зајакнеме институционалните капацитети за управување со подрачја со речни сливови. Рок 2012 година;

Образложение:

Во 2009 година е донесен правилник за видот и содржината на начинот на подготвување на планови за управување со речни сливови.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција