ВМРО-ДПМНЕ: Усогласување на националното законодавство со acquis

Усогласување на националното законодавство со acquis во делот на социјалната заштита и реформирање на системот во насока на заштита на најповредливите и најсиромашни слоеви на населението.

Образложение:

Во извештајот на ЕУ за напредокот на Македонија се вели дека се направени промени, но не во комплетна согласнот со европските закони.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција