ВМРО-ДПМНЕ: Водостопанска основа на Македонија

Ќе изработиме Водостопанската основа на Македонија. Рок: 2010 година;

Образложение:

Во 2009 година се направени измени и дополнувања на законот за води во кои е предвидена и водостопанската основа на Македонија. Официјалната страница за Водостопанска основа постои од 2003 и изгледа како да не е ревидирана во последните години, а нема информации до каде е прогресот.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција