ВМРО-ДПМНЕ: Загадувачи на водите во Македонија

Ќе воспоставиме катастар на загадувачи на водите во Македонија по типови и видови загадувачи;

Образложение:

Според Експозе на Министерот за животна средина и просторно планирање, д-р Неџати Јакупи за реализирани активности на МЖСПП за 2010 година, се работи на создавање на катастарот на загадувачи.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција