ВМРО-ДПМНЕ: Загрозени животински и растителни видови

Во рамки на активностите за заштита на природата и биодиверзитетот ќе изготвиме Црвена листа на загрозени животински и растителни видови, во која точно ќе се опише состојбата на овие видови во природата и ќе се посочат приоритетите за заштита. За најзагрозените видови на оваа листа, ќе издвоиме посебни буџетски средства за нивна заштита. Рок: 2011 година

Образложение:

Проектот не е остварен до  21.02.2011. За периодот што следува нема информации дали е изработена Црвената листа.

Извори:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција