ВМРО-ДПМНЕ: Зголемување на мрежа за старски домови

Проекти за зголемување на мрежата на старски домови, како и развивање на вонинституционални форми – дневни центри за стари лица преку јавно-приватно партнерство

Образложение

Постојат информациите за лиценцирање на старските домови, за кое имало слаб одзив и постојат малку информации за отворени дневни центри.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција