ДУИ: 5% од данокот на добивка за фирмите да премине на надлежност на општините

Ќе се залагаме 5% од данокот на добивка за фирмите да премине на надлежност на општините.

Образложение:

Законот за финансирање на единиците на локална самоуправа не претрпил никакви измени поврзани со ова ветување.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција