ДУИ: Балансиран економски раст помеѓу регионите

Демократската Унија за Интеграција се залага за балансиран економски раст помеѓу регионите, нагласувајќи ги особено Полошкиот (47.4%), Североисточниот (60.7%) и Југозападниот регион (75.0%) како помалку  развиени региони. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Ветувањето се истражува


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција