ДУИ: Филмски град во една албанска општина

Создавање на филмски град во една од албанските општини. Со проектот е предвидено странските инвеститори кои ќе изразат интерес за такви инвестиции, да произведуваат анимирани филмови, документарци, патописци, итн но истотака и монтажата, тонот, итн да бидат комплетирани  во Македонија и дистрибуирани во Западноевропските земји и САД.

Образложение:

Во јавноста нема информации дека е преземена иницијатива за реализација на овој проект.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција