ДУИ: Годишен економски раст од 6-8%

Демократската Унија за Интеграција се стреми за годишен економски раст од 6-8% до крај на четиригодишниот мандат.

Образложение:

Растот во 2010 изнесуваше 0,7%  а проекцијата на раст на бруто домашниот производ за 2011 година е околу 3%.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција