ДУИ: Изградба на автопатот Скопје-Блацe

Изградба на автопатот Скопје-Блаце, дел од Коридорот 8

Образложение:

Нема прецизни рокови за изградба, ниту колку ќе чини изградбата. Само се истакнува дека ДУИ ќе продолжи да ги фаворизира проектите од патната инфраструктура со цел да овозможи функционално патно поврзување со соседните држави. Новиот автопат до Косово, според прилогот на скопската Тв Алфа  од 16 октомври 2011  нема да се изгради  најмалку во наредните  две години. поради  пропаѓањето на тендерот за концесија на патиштата долж Коридорот 8.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција