ДУИ: Изградба на библиотека и спортска сала во ДУТ

Изградба на библиотека и спортска сала во Државниот Универзитет во Тетово. Изградбата на интернат за студентите од ДУТ ќе стане реалност. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Ветувањето се истражува


 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција