ДУИ: Изградба на нова болница во Струга

Демократската Унија за Интеграција , во континуитетот на своите достигнувања во областа на медицинските, предвидува изградба на нова болница во Струга. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Ветувањето се истражува


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција