ДУИ: Подготовка на Закон за исплата на пензии и пензиски надоместок

Во иднина ќе подготвиме Закон за исплата на пензии и пензиски надоместок пензиското финансиско капитално осигурување, со што целосно ќе ги заокружиме пензиските реформи [Рок: 2015 година]

Образложение:

Ветувањето се истражува


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција