ДУИ: Преминување на управувањето со градежно земјиште на надлежност на општините

Преминување на управувањето со градежно земјиште во надлежност на општините.

Образложение:

Владата во Декември 2010 година донесе одлука за делегирање на надлежностите за управување со градежно земјиште на општините [Пристапено на: 21.05.2011], започнувајќи од 1 јануари 2011.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција