ДУИ: Промена и дополнување на Законот за градежно земјиште

Ние ќе се заложуваме за промена и дополнување на Законот за градежно земјиште во смисла на пренесување на градежното земјиште во сопственост на општините. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Ветувањето се истражува


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција