ДУИ: Расформирање на полициските единици АЛФИ

Демократската Унија за Интерграција се залага за расформирање на полициските единици АЛФИ.

Образложение:

Единицата не е расформирана.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција