ДУИ: Закон за наука и технолошки развој

ДУИ ќе го подготви Законот за наука и технолошки развој, кој ќе ги сублимира и двете постоечки закони, со цел развивање на оваа активност во функција на побрзо разивање на економијата и технолошкото-иновативно напредување.

Образложение

Донесен е Закон за поттикнување и помагање на технолошкиот развој. [Пристапено на: 27.05.2011]

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција