ДУИ: Заокружување на доделувањето на решенија на образовните работници

Ќе се заокружи активноста за доделување на решенија на образовните работници, кои имаат најмалку две години работно искуство, со можноста овој термин да се редуцира на една година, така што нивната иднина нема треба да биде жртва на секојдневната политика. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Во општината Чаир  77 наставници добија решение за работното место. Останува да се види дали истото ќе се случи и во другите општини?

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција