ДУИ: Зголемување на делот од персоналниот данок на доход кој им се дели на општините од 3% на 30%

ДУИ предлага зголемување на делот од персоналниот данок на доход кој им се дели на општините од 3% на 30%.

Образложение:

Законот за финансирање на единиците на локална самоуправа не претрпил никакви измени поврзани со ова ветување.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција